S rozjezdem podnikání pomůže vzdělávací program ideaSTART

22. 9. 2017 | Zdroj: RadyProPodnikatele.cz

Program ideaSTART na podzim tohoto roku připraví začínající podnikatele na úskalí spojená se startem jejich firmy. Příležitost mají právě ti, co podnikání zvažují či již mají nějaké podnikatelské zkušenosti. Účast je díky podpoře Jihočeského kraje bezplatná.

Začátky podnikání jsou opravdu těžké. Své o tom ví i Čestmír Sukdol, grafický designér na volné noze, který se pustil do podnikání již před lety: „Přesto, že jsem již nějakou dobu podnikal, nevěděl jsem, jak posunout svůj byznys na další úroveň. Potřeboval jsem si ujasnit svůj podnikatelský záměr, správné zacílení marketingu a také zefektivnění účetnictví. Toto a mnohem více mi pomohl vyřešit téměř před rokem program ideaSTART. Moje podnikání nyní stojí na pevných základech a má ten správný směr“.

Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání v říjnu odstartuje již druhý ročník akceleračního programu ideaSTART. Jde o vzdělávací program, který je složen z workshopů a individuálních konzultací. Absolvováním kurzu získají účastníci přehled o legislativě, daních, finančních tocích, ale i o podnikových strategiích.

V loňském roce byla škála podnikatelských záměrů v programu ideaSTART opravdu pestrá. IT firma, grafické studio, konstruktér nebo sociální podnikání. To je ukázka zaměření firem úspěšných absolventů. „Program je unikátní právě ve své flexibilitě. Na workshopy navazují individuální konzultace s odborníky, kde mohou účastnici diskutovat jejich konkrétní problémy, cesty k rozvoji podnikání či legislativní povinnosti týkající se přímo jejich oboru,“ informovala Michaela Novotná, ředitelka Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání.

Na kurz se stále ještě mohou přihlašovat ti, co mají zájem o zahájení či rozvoj podnikání. Díky podpoře Jihočeského kraje je vzdělávání pro účastníky zcela zdarma. Informace a přihlášky naleznou zájemci na internetových stránkách programu www.ideastart.cz. 

Dana Feferlová z Jihočeské hospodářské komory, která je partnerem programu, uvádí: „Další přidanou hodnotou kurzu je zpětná vazba a rady od zkušených mentorů. Mimo to si mohou účastníci vyměňovat zkušenosti, vzájemně se podpořit, najít mezi sebou zákazníky či dodavatele. Úspěšní absolventi získají také celou řadu benefitů, které jim pomohou v začátcích jejich podnikání.“

Zpracováno na základě tiskové zprávy Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání a Jihočeské hospodářské komory

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek